Jak připravit nemovitost k prodeji

#připravanaprodej #predprodejem

Jak připravit nemovitost k prodeji

Ač se prodej nemovitosti na první pohled může zdát jako velmi jednoduchá věc, opak je pravdou. Jen samotná příprava na prodej zabere makléři nemálo času. První dojem na potenciální kupce totiž uděláte jen jednou.

 

Než začneme nemovitost nabízet, měli bychom si uvědomit, že potřebujeme svoji nemovitost zatraktivnit v očích potenciálních kupců. Ať už se jedná o prodej nebo pronájem, následující doporučení a tipy by měly proces co nejvíce zefektivnit a přispět k dosažení co nejvyšší ceny. Nemovitost neupravujeme pouze pro kvalitní fotodokumentaci či videoprohlídku, ale i také kvůli potenciálním klientům, kteří přijdou na prohlídku.

Koupě nemovitostí je ovlivněna všemi smysly –  nepodceňujte jemnou vůni, příjemnou hudbu a doplňky sladěné v perfektně uklizeném prostoru. Přesně tyto drobnosti mohou pomoci nerozhodným, aby získali pocit pohody a z nemovitosti cítili budoucí domov“.

Totální úklid je základ!

Naprostým základem je důkladný úklid. Byt je třeba před prohlídkou ještě důkladně vyvětrat, případně lehce provonět. Mnoho potenciálních zájemců dá na první dojem. Proto vždy odstraňujeme všechny osobní věci, fotografie, ale také prostředky osobní hygieny. Prohlídka by se také měla obejít bez domácích mazlíčků. Náleží-li k nemovitosti i venkovní prostory, kupující jistě ocení pohled na upravenou zahradu s posekaným trávníkem, zbavenou náletových dřevin a skladiště v koutě zahrady.

„Pokud nemovitost disponuje pěkným výhledem, doporučuji roztáhnout závěsy a otevřít umytá okna. Jestli bude prohlídka probíhat ve večerních hodinách, atmosféru příjemného a útulného domova navodíte jednoduše tím, že před prohlídkou rozsvítíte všechna světla a ve vhodných místech zapálíte svíčky “.

K náročnějším záležitostem a často opomíjeným patří vymalování nemovitosti. Věřte, že zrovna tato investice patří z hlediska prodeje k těm vratným. Vzdejte se výrazných barev zdí, dejte přednost pastelovým barvám, či bílé.

 

Home staging či aranžování

Pokud chcete mít svou nemovitost opravdu dokonalou, zkuste využít takzvaný Home staging. Jedná se o profesionální službu, která má za úkol:

  • Posílit pozitivní stránku nemovitosti
  • Potlačit osobní vkus prodávajícího při zachování útulnosti prostoru
  • Podnítit představivost zájemce, aby si uměl představit, že brzo tu bude doma
  • Vkusně vybavit interiér nábytkem a dekoracemi
  • Uspořádat nábytek a sladit barvy
  • Odstranit rušivé prvky

Výsledkem je uklizená, vzdušná, uspořádaná a praktická, zkrátka pohodová nemovitost, v níž by rád bydlel kdokoliv.

 

Prezentace je půl úspěchu

Pokud již máte byt či dům připraven, je na čase udělat fotografie, případně i video. V dnešní době však nestačí udělat pár snímků a umístit je pouze na příslušný webový portál. Ale se všemi těmito věcmi si profesionální realitní makléř umí poradit. Ví totiž velmi dobře, jak z bytu či domu udělat rozlehlé, vzdušné a prosvětlené sídlo.

 

Pokud si nejste jistí, jak prodat nemovitost za tu nejlepší cenu a bez starostí, neváhejte využít mých služeb.