Prodej nemovitostí

Spousta prodávajících požaduje bez předchozí konzultace po kupujících příliš vysoké částky za své nemovitosti. Žijí v domnění, že to aktuální nastavení realitního trhu jistě dovolí. Ve Zlínském kraji je oproti velkým městům bydlení finančně dostupnější a najdete zde spoustu nádherných míst. Přijďte se podívat!

Co všechno obnáší prodej nemovitosti aneb Bezpečná inzerce

„Dáme na internet inzerát o prodeji našeho domu. Pár slov, pár fotek a hned se určitě někdo přihlásí,” myslí si velká spousta lidí. Při prodeji nemovitostí ale neplatí stejná pravidla, jako když se snažíte prodat staré jízdní kolo. Všechny on-line zveřejněné údaje a fotografie totiž otevírají dveře do vašeho soukromého života. Proto je nesmírně důležité dbát zvýšené opatrnosti a uvědomovat si, co všechno potenciálnímu zájemci o sobě nebo svém domě sdělujete. Jak tedy inzerovat správně? Pomůže vám těchto šest hlavních bodů:

 1. Prodej nemovitostiPište spisovně. Pokud si nebudete jistí nějakým slovem, raději se podívejte do slovníku. Jazyk o prodávajícím dost prozradí.
 2. Nepište romány, ale současně nebuďte příliš strozí.
 3. Fotogalerie má být bohatá, ale ne přehnaná. Vždy záleží na velikosti zveřejňovaných prostor: u domů a větších nemovitostí bude stačit 10 vhodných fotografií, u bytu postačí 8 fotografií. U pozemků stačí fotografií pouze několik.
 4. Vyvarujte se snímků s lidmi, nikdy na fotografiích neukazujte úplně všechno. Umožněte skrze fotografie zájemcům o prostory využít vlastní představivost, vzbuďte v nich touhu po prohlídce domu.
 5. Nikdy nepište úplně přesnou lokalitu domu nebo bytu, zamaskujte číslo svého domu a také domů v okolí. Pokud to neuděláte, existuje velká šance, že se o prohlídku přihlásí především lupiči.
 6. Vybírejte si zájemce o prohlídku a veďte si o nich pečlivé záznamy. Není nutné ukázat svoji nemovitost každému, kdo o ni projeví sebemenší zájem.

Nejen tato pravidla využívá realitní makléř k sestavení inzerátu. Nabídne vaši nemovitost k prodeji, ale současně prodávajícího chrání před nežádoucími situacemi. Váš dům, byt nebo pozemek bude vidět na webu makléře a také na specializovaných realitních serverech. Spolehněte se na správnou inzerci.

Bezpečný a rychlý prodej nemovitosti

Každý si přeje, aby prodej jeho domu proběhl hladce a co nejrychleji. Se znalým realitním makléřem to tak skutečně je. Udělám maximum proto, abyste se prodejem vaší nemovitosti necítili nadměrně zatížení a vše proběhlo ke spokojenosti obou zúčastněných stran.

 • Prodej nemovitostiPrověřím váš dům a pomůžu vyřešit před samotným prodejem všechna věcná břemena, exekuce nebo úvěr z minulosti. Všechno jde nějakým způsobem zařídit nebo zachránit, pokud spolu budeme od začátku komunikovat otevřeně.
 • Kvalitní prezentace a fotogalerie je jedním ze základních stavebních kamenů celého realitního případu. Pokud budete potřebovat Home staging, využiju některý ze svých ověřených kontaktů. Home staging je příprava nemovitosti k prodeji, která maximálně vyzdvihne kladné stránky vašeho domu nebo bytu.
 • Nemusíte komunikovat se všemi, kteří o vaši nemovitost projeví zájem. Počítejte s tím, že na inzerát budou reagovat také různí vychytralci nebo vtipálkové. Všechny jim podobné slušně odmítnu. Díky ostražitosti realitního makléře na vás tedy budou čekat pouze prověření zájemci o koupi nemovitosti.
 • Tým právníků nám pomůže správně sestavit rezervační a kupní smlouvy. Hypotéční makléř zajistí kupujícímu nejvýhodnější půjčku, pokud bude třeba. Nic nezůstane ponecháno náhodě, ve smlouvách nebudou žádné nenápadné kličky nebo háčky.
 • Pro kupující je k dispozici advokátní úschova. Díky advokátní úschově bude kupní částka nemovitosti v bezpečí. O veškerých finančních transakcích jsou také prováděny záznamy. Ochráníme vás před podvodníky.
 • Kdykoliv se na mě můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem týkajícím se prodeje. Všechno zvládneme!

Odhad tržní ceny vaší nemovitosti? (pro klienty zdarma)

Prodej nemovitostiMožná vás napadne, proč je správnému odhadu tržní ceny nemovitosti přikládán tak velký důraz. Je to prosté – pokud cenu nemovitosti nasadíte příliš vysoko, nikdo o ni nebude jevit zájem. Tím, že bude vaše nemovitost dlouho zveřejněná, získá ještě špatnou pověst a zvláštní negativní sentiment. Pokud naopak stanovíte cenu příliš nízko, lidé se začnou obávat, že s vaší nemovitostí není něco v pořádku a začnou se ptát: „Nebude dům potřebovat rozsáhlejší rekonstrukci? Není na něm uvaleno nějaké břemeno z minulosti, a proto se ho chtějí rychle zbavit? Netají mi prodávající něco závažného?” a mnoho dalších otázek. Když nasadíte cenu nebývale nízko, abyste přitáhli zájemce, vězte jedno. Zvednout cenu zpět už nemůžete, musíte hrát fér. Zahrávali byste si se špatnou pověstí neseriózního prodávajícího a celý prodej by se vám tak mohl značně zkomplikovat.

Vypracování řádného odhadu tržní ceny nemovitosti může zařídit pouze zkušený odhadce, který se realitním trhem zabývá jak z hlediska dlouhodobého, tak aktuálního. Pomáhají mu také tzv. cenové mapy, využívá mnoho informací jako lukrativnost lokality, společenskou vybavenost, dostupnost do zeleně nebo naopak do města, potenciál nemovitosti z pohledu rekonstrukce a mnoho dalšího. Jsem certifikovanou odhadkyní a pro své klienty vypracovávám tržní cenu nemovitosti zdarma. V případě dědického řízení je vypracování tržní ceny zpoplatněno, pokud nemovitost nebude prodaná v naší realitní kanceláři. Na jakékoliv dotazy ohledně odhadu tržní ceny vaší nemovitosti vám ráda odpovím. Kontaktujte mě.

Bude tady i odkaz na prodané nemovitosti.